Пробні завдання

Пробне завдання №2

Колись давно люди жили не маючи уяви про цей пристрій. У своїй праці та і в житті вони орієнтувалися по природі. Та життя не стоїть на місці, все рухається, розвивається. І ось у XVI ст.  Галілео Галілей створив перший прототип цього пристрою.  У XVII столітті його  взявся удосконалити флорентійський вчений Торрічеллі. 1714 вважається роком винаходу пристрою, схожого на той, яким ми користуємося і зараз.
Що це за прилад вам допоможе відгадати  Хмара слів.

 Що відрізняє поняття, зображені в хмаринці? Для її вимірювання і служить цей пристрій.
Завдання:
1. Про який пристрій іде мова?
2.Як називався його прототип, створений Галілео Галілеєм? Для допомоги ви можете скористатися енциклопедією в бібліотеці або "Вікіпедією"
3Знайдіть і напишіть, які існують сучасні види  цих пристроїв.
4.Створіть мотиватор, за допомогою одного з сервісів, який би довів, що це дійсно корисний пристрій.


Пробне завдання

Ця пустеля є однією з найбільших у Європі, її площа сягає 210 га




У часи, коли всюди панувала природа, а не людина, ці землі були багатими. В річці плавало без ліку риби. Тури, заклопотано опустивши голови, випасалися на соковитих травах. Неозорими степами мчали назустріч вітру сайгаки. Ще якихось 3-4 сотні років тому на стеблах зелених трав тут гойдалася тиша і природній спокій… 
Ще 2400 років назад тут побуває Геродот. Він назве місцевість Гілеєю і опише тутешні зелені ліси із буйним різнотрав’ям і різноманітними деревами. Але ж куди зникне описане істориком зелене диво? 

 Мало хто знає, що на глибині 300-400 метрів тут знаходиться прісне підземне озеро. До речі, вода у ньому дуже смачна.

Пустеля складається з 7 так званих арен. Усі вони горбисті, із коливанням висот до 20 метрів. Поміж арен, що висмажують у власних котлах мільйони тон піску, лежать озера та мліють під сонцем негусті ліси.

Науковці назвуть її радше напівпустелею через кількість опадів і температурний режим. Може фахівцям і видніше, але кліматичні умови тут надміру суворі. Влітку пісок нагрівається до 75 градусів за Цельсієм. І тоді нескінченні піщані бархани перетворюються на круті вершини, а круті спуски і підйоми вмить виснажують мандрівника.


Знайдіть на одному з відеоресурсів відео, автора Leshijy ,  в якому розповідається про цю пустелю і дайте відповіді на питання:
1.Яку назву має пустеля та які ще варіанти назви згадуються?
2.Які рослини трапляються в оазисах?
3.Хто є мешканцем цієї пустелі?
4. З яким ім'ям пов'язане виникнення пустелі?
5.Які ще версії її появи згадуються у відеоролику?
6.Яка відома історична особа мандрувала пустелею?
7. Яка рослина допомагає вижити в цій пустелі?
Кожна правильна відповідь - 1 бал






Комментариев нет:

Отправить комментарий